Header

آنچه باید درباره آشنایی با انواع کاغذ بدانید

فروشگاه کاغذ

فروشگاه کاغذ

فروشگاه کاغذ

اولاٌ که در زمان خرید کاغذ باید توجه داشته باشید که آیا کاغذی که مورد نیاز کار شماست را پرینتر پشتیبانی میکند یا نه و این سوال را میتوانید با رفتن به تنظیمات پرینتر متوجه شوید، در تنظیمات این دستگاه نوع کاغذ هایی که توسط او پشتیبانی میشود مشخص شده است.

کاغذ ضخیم

کاغذ ضخیم

در هنگام استفاده از کاغذ ضخیم باید تنظیمات دستگاه را بر روی کاغذ ضخیم بگذاریم و کاغذ را در سینی اول قرار دهیم همچنین باید توجه داشته باشیم که جوهر افشان پرینتر متانسب با کاغذ مورد نظر باشد و گرنه چاپ درستی انجام نمیشود.

کاغذ های تا شده، منگه دار و غلط گیری نیز به دستگاه آسیب وارد میکند همچنین در زمان استفاده کاغذ گلاسه، لیبل و… هم بهتر است از کارتریج های اصل استفاده کنیم.

در زمان چاپ به چه نکاتی باید توجه شود :

کاغذa4

کاغذa4

مواردی که در زمان چاپ قابل توجه است ضخامت، رنگ، وزن و… است، مثلا وزن کاغذ هرچقدر بیشتر باشد مقاومت آن نیز بیشتر است اما باید توجه کرد که در همه پرینتر ها نمیتوان این کار را انجام داد، هنگامی که عکسی چاپ شده و ذرات گرد و غبار بر روی آن است دلیل آن کاغذهاییست که ایجاد گرد و غبار میکنند پس برای بهتر بودن و کیفیت عکس، بهتر است از این نوع کاغذ استفاده نشود، کاغذ های چاپ معمولاً در سایزهای کاغذ a3 و کاغذ a4 و کاغذ a5 عرضه میگردد.

قدیم ها فقط در مکان های تاریک چاپ عکس امکان پذیر بود اما امروزه در خانه هم میتوان این کار را به راحتی انجام داد البته کیفیت کاغذ و نوع کاغذ در چاپ عکس و عکاسی بسیار مهم است که امروزه نزدیک به ۳۰۰۰ مدل کاغذ برای عکاسی وجود دارد مانند کاغذ مات که معمولا هنگام چاپ عکس های پرسنلی استفاده میشود، کاغذ براق دیگر کاغذیست که هنگام چاپ عکس های عروسی میباشد، دیگر کاغذ ها نظیر کتواس، پریل، بوم و هنری هستند، به شما پیشنهاد میکنیم انواع کاغذ تحریر را از فروشگاه کاغذ آریا خریداری کنید.

همچنین شما می توانید ...

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *