Header

آنچه باید درباره محوطه سازی بدانید

محوطه سازی

محوطه سازی

روف گاردن یا همان بام سبز فضای ایجاد شده در بام ها بالا تر از سطح زمین است و امروزه در بسیاری از بام های خانه ها و ساختمان ها دیده میشود.

روف گاردن

روف گاردن

روف گاردن در کنار این که پوششی سبز به بام ها میدهد، فضای خالی بام را پر کرده و به آن زیبایی میبخشد، این پوشش سبز در سطوح مختلف ایجاد میشود که بستگی به شرایط اقلیمی، سازه ساختمان، ساکنین و… بستگی دارد.

به دلیل برج سازی ها، ساختمان های بلند و افزایش شهرنشینی های مکرر امروزه مردم بیش از پیش به این فضا نیاز دارند و این پوشش سبز با سرعت بالایی رو به رشد است، این امر نیز سبب مدیریت صحیح آب باران و باران های سیل آسا شده، با تغییر بام های غیر استفاده و خالی به فضای سبز میتوان بازهم پوشش سبز را به محیط شهری بازگردانند و همچنین تا حدودی به بهبود آب و هوای منطقه نیز کمک کرد.

آنچه باید درباره مبلمان فضای باز بدانید :

مبلمان فضای باز

مبلمان فضای باز

مبلمان فضای باز به عنوان یکی از تولیدکنندگان تجهیزات روف گاردن و فضای سبز است، این مبلمان با سایر مبلمان های دیگرفرق هایی دارد، از جمله ماندگاری بالا و مقاوم  بودن در برابر رطوبت، بارش برف و باران، تابش آفتاب و سرما باشد.

این وسایل از مقاومت، استحکام و طول عمر بالایی برخوردارند اما باز هم اندازه ی طول عمر این مبلمان به نگهداری از آن و این که در چه سطحی از زمین نگهداری شودند برمیگردد، برای مثال نگهداری این مبلمان در سطح نرمی مانند چمن باعث پوسیدگی و خرابی و در نتیجه نیازمند محافظت و تعمیرات اضافی میشود.

بعضی ها در این خیالند که مبلمان فضای باز جزو وسایل لوکس هستند و آنها را فقط میتوان در فضاهای بزرگ استفاده کرد اما اینطور نیست، این مبلمان ها در اشکال و اندازه های متفاوتی ساخته شده و استفاده از آنها حتی در تراس کوچک خانه باعث ایجاد فضایی لذت بخش و آرام برای آن مکان و اشخاص آنجاست.

آنچه بای در باره ی محوطه سازی بدانید :

فضای سبز

فضای سبز

محوطه سازی یا همان لنداسکیپ به دانش طراحی و سامان دهی محوطه برای دست یابی به اهداف مختلف است که حفظ برقراری روابط بین انسان و طبیعت را از طریق فضا سازی در محیط باز انجام میدهد، ایجاد فضای سبز در محیط شهر نه تنها به زیبایی شهر کمک خواهد کرد همچنین باعث جذب آلودگی هوا نیز میشود.

در محوطه سازی ایجاد فضای سبز از اهمیت بالایی برخوردار است چون بدون شک امروزه که همه دغدغه ها و مشغله هایی بالایی دارند این پوشش سبز و چمن میتواند رنگ و بویی تازه به زندگی دهد، درختان و گل و گیاهان زینتی که در تمامی فصول مقاوم هستند، استفاده ی خاک مناسب مهمترین بخش در حفاظت و نگهداری فضای سبز است فضای سبز نیز تنها عنصر زنده در محوطه است.

همچنین شما می توانید ...

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *